Aplikace kontaktních čoček

Kontaktní čočky

Používání kontaktních čoček je jedním z možných způsobů řešení korekce dioptrických vad oka. Aplikaci kontaktních čoček předchází vyšetření zraku, kterou provádí optometrista. Více informací o měření zraku naleznete ZDE. Na základě změřené korekce, parametrů rohovky a individuálních potřeb klienta optometrista vybere vhodný typ kontaktních čoček, které Vás rovněž naučí aplikovat.

 

Aplikace kontaktních čoček

 

Jak probíhá první aplikace kontaktních čoček?
   

Začíná se rozhovorem s optometristou a to z důvodu zjištění anamnézy, představ a potřeb klienta

 
  
 

Následuje vyšetření zraku, které zahrnuje změření parametrů očí pomocí autorefraktokeratometru, zhodnocení stavu očí na štěrbinové lampě a vlastní vyměření refrakce vhodné pro kontaktní čočky.

 
  
 

Optometrista vybere nejvhodnější kontaktní čočky, dle naměřených parametrů a představ klienta. Kontaktní čočky mohou být skladem na prodejně nebo je obdržíme do 3 pracovních dnů od objednání. Klient dostává startovací balíček jehož součástí jsou diagnostické kontaktní čočky s roztokem a pouzdrem.

 
  
 

Dále optometrista vysvětlí a zacvičí klienta v nasazování, vyjímání, péči, způsobu nošení a uchovávání kontaktních čoček. Upozorňuje rovněž budoucího nositele kontaktních čoček na případná rizika.

 

     U naaplikovaných kontaktních čoček se následně vyhodnocuje jejich usazení na povrchu očí. Kontroluje se rovněž zraková ostrost.  
 
     Optometrista doporučí kontrolu za 14 dní s nasazenými kontaktními čočkami. Pokud aplikace vyhovuje může si klient objednat prodejní balení. V případě, že první typ kontaktních čoček z jakéhokoli důvodu neseděl, vybírá se její jiný typ.  
 
 
     Další kontroly by měly probíhat minimálně 1x ročně nebo dle doporučení kontaktologa (člověka/optometristu co jim aplikuje čočky)i častěji..  

 

Reaplikace

Druhým nejčastějším úkonem u očních specialistů je reaplikace, neboli změna modelu kontaktních čoček. K té dochází zpravidla, když nositel není po delší době spokojen s kontaktními čočkami nebo změnil své nároky na kontaktní čočky a je potřeba tomu přizpůsobit i model kontaktních čoček. V těchto případech již není potřeba vysvětlovat manipulaci s čočkami, ale za pomoci patřičně vybaveného aplikačního střediska najít model kontaktních čoček, který bude vyhovovat nárokům nositele a nebude pro něj znamenat zdravotní rizika. Při reaplikaci obdržíte zkušební pár kontaktních čoček.

Běžná kontrola

Dvakrát do roka vám doporučujeme navštívit aplikační středisko, aby byla provedena preventivní prohlídka. Bude tak zjištěno, zda nedochází k pozvolnému poškozování oka kontaktní čočkou nebo zda není potřeba změnit režim nošení. Vždy je vhodné přijít s nasazenými kontaktními čočkami a blistrem. Rovněž se při této příležitosti doporučuje dotázat na novinky v kontaktních čočkách, které by mohly zlepšit vaše pohodlí při nošení čoček.

Objednání

V případě, že máte zájem o některou z námi nabízených služeb, objednejte se přes objednávkový formulář nebo nás kontaktujte na tel.: 776 861 187.

 

CENÍK

Vyšetření zraku

Zhodnocení a vyšetření stavu zrakového systému s ohledem na individuální potřeby.

45 min.

300,- (při zhotovení brýlové zakázky ZDARMA)

První aplikace kontaktních čoček

Zahrnuje vyšetření zraku, předního segmentu oka a objednání diagnostických kontaktních čoček, které jsou součástí startovacího balíčku. Následuje nácvik aplikace, péče o kontaktní čočky, vyhodnocení usazení kontaktní čočky a ostrosti vidění.

60 min. 500,- Kč
Reaplikace kontaktních čoček

Vyšetření zraku a změna typu kontaktních čoček u klientů, kteří nejsou prvonositeli.

30 min. 300,- Kč
Kontrola registrovaných nositelů kontaktních čoček

Probíhá jedenkrát ročně

20 min. ZDARMA
Kontrola neregistrovaných nositelů kontaktních čoček   30 min.

200,- Kč

 

 

Buďte s námi na Facebooku!