Ochranné sportovní brýle TROY

Brýle na míru pro ty nejnáročnější sportovce, kteří nedělají kompromisy, jde-li o ochranu očí. Splňují Evropské ochranné normy EN166:2001 a nejpřísnější Americké normy ASTM F803-14, jsou schváleny hlavními Sportovními federacemi.
Součinnost patentů na výměnu stranice, dvojitý zámek pro uchycení čočky, zkosení a poměr hran očnice proti vyloupnutí čočky směrem k oku, patent na rychlou a snadnou výměnu stranice za pásku kolem hlavy, dokonalý systém proti zamlžení, to vše v kombinaci s Trivex nebo polykarbonátovými dioptrickými čočkami vytvoří maximální ochranu při kontaktních sportech.

VÝMĚNNÝ MECHANISMUS „QUICK TWIST“

Uchycení Dva v jednom pro přizpůsobení brýlí při různých druzích sportu. Patentovaný mechanismus pro výměnu stranice umožňuje rychlé a bezpečné uchycení při výměně stranice za pásku kolem hlavy.

NOSNÍK S VENTILACÍ

Vytvoří účinné proudění vzduchu v okolí čoček. Horizontální otvory zajišťují ventilaci vzduchu při pohybu. Ke zvýšení efektu proti zamlžení doporučujeme použít protizamlžovací prostředek, který je součástí balení.

WISH BONE koncovky stranic

Unikátní patent pro komfort a ochranu při sportu inspirovaný designem „listové pružiny“, kombinace výřezu a ultraměkké gumy zajišťuje anatomické přizpůsobení kolem ucha a zároveň slouží jako tlumič při nárazu.

DUAL LOCK

Dvojitá pojistka na uchycení rámu velmi usnadňuje montáž brýlí při zábrusu a zároveň zajišťuje maximální upevnění a ochranu.

SECURITY BEVEL EDGE

Bezpečnostní zkosená hrana očnice zajišťuje maximální bezpečné upevnění.
Poměr hran (2/3 vnitřní a 1/3 vnější) zabraňuje v případě prudkého nárazu zasažení oka čočkou tak, že ta se při nárazu vyloupne směrem ven.

DYNAMIC TEMPLE SHAFT

Moderní dynamický tvar zohledňující současné nároky na design a ochranu.

IMPACT RX

Vysoce odolný materiál na bázi polymeru, který zajišťuje maximální pevnost, ochranu, pružnost a komfort během sportovních aktivit.

NORMY

Ochranné sportovní brýle TROY splňují požadované Evropské normy, jsou testovány dle požadavků EU a vlastní certifikáty ochranných brýlí dle ochranné normy EN166:2001. Jsou schváleny hlavními Sportovními federacemi.Ochranné sportovní brýle TROY splňují požadované Evropské normy, jsou testovány dle požadavků EU a vlastní certifikáty ochranných brýlí dle ochranné normy EN166:2001. Jsou schváleny hlavními Sportovními federacemi.Brýle TROY navíc od ostatních ochranných brýlí splňují přísnou Americkou normu ASTM F803-14 zavedenou ASTM (Americký institut pro testování materiálů) vydanou pro kontaktní sporty a specifické nároky při sportu týkající se úrazu. Testováno v AIDO Technologickém Institutu na:
- Ochranu oka a oční jamky proti úrazu od různých elementů při sportu (míč, tyč, hokejka)
- Odolnost brýlí vůči úrazu při fotbalu míčem v různých rychlostech
- Odolnost brýlí vůči úrazu při basketbalu míčem v různých rychlostech
- Odolnost brýlí vůči úrazu při tenisu míčem v různých rychlostech
- Odolnost proti zamlžování při sportovní aktivitě